Pielęgnacja psich czworonogów

Psy, które są naszymi domownikami i stają się niemal członkami rodziny, wymagają systematycznej pielęgnacji. Wynika to przede wszystkim stąd, że trzymanie w domu psa wychodzącego systematycznie na dwór wiąże się z nanoszeniem różnych zabrudzeń do domu. Oczywiście psy oprócz błota na łapach mogą też przynosić insekty groźne dla człowieka. W skrajnych przypadkach brak higieny u zwierzęcia kończy się dla niego fatalnie - różnymi infekcjami, czy po prostu dyskomfortem wynikającym na przykład ze splatania długiej, brudnej sierści.

 

Higiena psa jest bardzo ważnym aspektem, który musimy mieć na uwadze przygarniając czworonoga do swojego domu. Powinniśmy wybrać się do weterynarza i przebadać pieska, a także dowiedzieć się w jaki sposób najlepiej przeprowadzać mycie psów, i jak często należy to robić. Dziś coraz bardziej popularne stają się salony pielęgnacji zwierząt, więc nie musimy wcale męczyć się przy kąpaniu, czesaniu i strzyżeniu psa - możemy zabrać go na wizytę do psiego SPA i tam zafundować mu porcję zabiegów higienicznych przeprowadzanych w relaksującej, bezstresowej atmosferze. Preparaty do kąpieli psów sprzedaje firma Tetenal

 

 

 

Jeśli regularne kąpiele zwierzęcia nie są dla nas problemem, wystarczy że zaopatrzymy się w dobrym sklepie zoologicznym w kosmetyki dla psów. Najbardziej podstawowym jest szampon przeznaczony do jego rodzaju sierści, i ewentualne kosmetyki przeciw pchłom, na przykład w postaci proszków do zasypywania. Koniecznie kupmy też szczotkę dla psa i systematycznie go szczotkujmy, co nie tylko sprawi psu wiele przyjemności, ale pozwoli pozbywać się na bieżąco zanieczyszczeń i rozczesuje sierść. Systematyczna higiena i pielęgnacja psów pozwoli nam żyć z czworonogiem pod jednym dachem bez żadnych przykrych niespodzianek.

Script logo