Jak wybrać drukarkę fotograficzną?

drukarka fotograficznaDrukarka fotograficzna przydaje się w momencie kiedy mamy bardzo dużo zdjęć do drukowania i wolimi robić to sami, niż zanosić do studia fotograficznego. Na rynku aktualnie jest wiele drukarek, z opcją drukowania zdjęć, należy więc zastanowić się czego oczekujemy od naszej drukarki.


Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, że są trzy rodzaje drukarek fotograficznych. Pierwszym rodzajem są drukarki atramentowe. Jakość zdjęć z niej drukowanych jest stosunkowo dobra. Ich ceny nie są również wysokie. Kolejnym rodzajem są drukarki termosublimacyjne, które oferują najwyższą jakość drukowanych zdjęć. Wśród drukarek termosublimacyjnych największym powodzeniem cieszy się profesjonalna drukarka DNP DS-RX1 http://www.drukarki-fotograficzne.pl/drukarka-dnp-ds-rx1-cena,15.html . Warto na tą drukarkę japońskiej firmy DNP zwrócić uwagę. Nie nadają się jednak dla amatorów, ponieważ ich cena jest bardzo wysoka. Nie warto wydawać dużej ilości pieniędzy na sprzęt, którego nie będziemy często używać. Ostatnim rodzajem są drukarki laserowe, które umożliwiają najszybsze drukowanie zdjęć, jednak ich jakość jest bardzo niska. Warto więc zastanowić się na czym nam zależy i wtedy wybrać rodzaj drukarki. Ważny jest również sposób drukowania zdjęć. Niektóre drukarki wyposażone są w WiFi, bluetooth lub podczerwień.

drukarka dnpDużo drukarek fotograficznych umożliwia również drukowanie zdjęć bezpośrednio z aparatu fotograficznego. Warto więc zastanowić się czego oczekujemy od takiej drukarki. Ważne jest również aby zwrócić uwagę na wielkość papieru jaka może wejść do drukarki. Jeżeli chcemy drukować zdjęcia w większych formatach, to drukarka musi być również do tego przystosowana. Dzisiejsze drukarki posiadają wiele dodatkowych funkcji w zależności od preferencji klientów, tak więc należy zastanowić się czego oczekujemy od takiej drukarki.

 

Inne drukarki DNP to:

  • DS80 dla formatu 20x30
  • DS620, która zastąpiła DS40

 

Script logo