Post

Piżama ciążowa i do karmienia - jak wybrać?

Oczywiście każda mama w pierwszej kolejności stawia na funkcjonalność swojego stroju. Jednak nie musi to oznaczać, że rezygnuje się z odzieży, która będzie dobrze wyglądać. Jakimi kryteriami należy się kierować, gdy wybiera się ciążową piżamę oraz piżamę do karmienia?

Nocna odzież ciążowa - co mamy do wyboru?

Wydaje się, że najlepsze są rozwiązania sprawdzone od lat i podobnie to wygląda jeśli chodzi o piżamy ciążowe. Projektanci szukają oczywiście najlepszych rozwiązań, jednak z funkcjonalnych czynników wypływa to, że tak naprawdę wykonanie odmiennego ich kształtu nie jest możliwe. Przestronne w każdym calu koszule ciążowe w pierwszej kolejności muszą zapewnić dziecku i mamię wygodę i to będzie sprawa kluczowa. Nawet jeśli nasza piżama do tej pory używana była nieco większa niż potrzeba to i tak przyjedzie taki moment, w którym stanie się niepotrzebna. Dlatego warto zrobić przegląd szafy i oczywiście pod tym kątem przygotować się na urodzenie dziecka. Jeśli chodzi o odzież ciążową mamy obecnie bardzo duży wybór i nie musimy się obawiać czy coś na nasz rozmiar znajdziemy w sklepach. Producenci postarali się o to, by przyszłe mamy faktycznie otrzymały komfortowe warunki układania się do snu, nawet mimo tego, że rośnie im brzuch.

Piżamy ciążowe i do karmienia

Mogłoby się wydawać, że przyszła mama oczywiście musi się zdecydować na koszulę nocną o większych rozmiarach. Jednak nie jest to jedyna opcja, którą musimy brać pod uwagę. Równie dobrze można będzie korzystać po porodzie z piżam ciążowych i nadal jest to również taki funkcjonalny produkt. Komplet,  który składa się z bluzki i spodni na pierwszy rzut oka nie przypomina odzieży specjalistycznej. W sklepach pojawia się faktycznie wiele takich produktów, które doskonale się prezentują i kobieta w ciąży nie musi być skazana na odzież, w której nie będzie czuła się atrakcyjnie, W sprzedaży znajdziemy przepiękne piżamy damskie, które są wygodne i funkcjonalne i co ważne będzie można je także używać po przyjściu dziecka na świat. W prosty sposób można w nich odsłonić pierś, dlatego można będzie wygodnie karmić dziecko. Po zakończeniu karmienia wszystko wraca do stanu poprzedniego jednym ruchem ręki i kobieta czuje się komfortowo.

Koszule nocne ciążowe i do karmienia

Zwolenniczki takiego rozwiązania na pewno trudno będzie do innych opcji przekonać. Wspominane są również koszule ciążowe, które jednak mogą być zbyt luźne i tym samym ten komfort snu i poruszania się już nie będzie taki jakiego się oczekiwało. W przeciwieństwie do kompletu składającego się ze spodni  i bluzki tutaj kobietom łatwiej będzie między innymi korzystać z toalety w trakcie ciąży a takie wizyty na pewno będą częste, jednocześnie takie codzienne czynności tez z czasem stają się dla ciężarnej trudniejsze. W przypadku koszul ciążowych dla karmiących opierają się one na podobnych rozwiązaniach co piżamy dla przyszłych matek. Także i w tym przypadku mamy do czynienia z systemem, który pozwala odsłonić pierś i zaspokoić potrzeby niemowlaka. Zamiast podwijać całą koszulę również jest specjalny kawałek materiału, który można odbezpieczyć i wygodnie dostać się do piersi. To na pewno takie rozwiązanie, które w praktyce będzie się faktycznie świetnie sprawdzać. Wysokiej klasy odzież do karmienia z bawełny jeśli chodzi o ceny jest na podobnym poziomie jak ta odzież, którą kobiety na co dzień wykorzystują. Poza tym oczywiście taki ubiór kupujemy zazwyczaj na spory okres czasu, często istotnie dłuższy niż to na początku się kobietom wydaje więc warto sięgnąć po dobry produkt.