Post

Jak Aloe Vera wyrównuje poziom pH w organizmie

Mimo, że aloes jest powszechnie uznaną rośliną domową ze względu na swoje liczne zalety, niektórzy nadal uważają go za roślinę kolczastą, dobrą tylko do dekoracji domu. Cóż, wiedza, że mówią, że jest moc, a w tym artykule, będziemy badać jeszcze więcej sposobów aloesu może przynieść korzyści dla zdrowia wszystkich.

Termin "kwasica" jest coraz częściej wymieniany w kwestiach zdrowotnych. Kwasica opisuje stan, w którym płyny ustrojowe zawierają zbyt dużo kwasu. Występuje ona wtedy, gdy płuca i nerki nie są w stanie utrzymać równowagi pH w organizmie.

Dlaczego równowaga pH ciała jest ważna?

Nauka o kwasicy po raz pierwszy może sprawić, że będziesz się zastanawiać nad jej prawdziwymi konsekwencjami. Tak więc, kwasica oznacza, że poziom pH Twojego ciała jest niezrównoważony, ale dlaczego jest to tak ważne? Oto dlaczego:

Optymalne pH ciała wynosi 7,4. Alkalina to czysty i naturalny stan organizmu. Tak powinno funkcjonować twoje ciało, ale z powodu kilku czynników, w tym żywności, którą spożywamy, wiele osób przeszło od stanu zasadowego do kwaśnego. Złe bakterie i choroby rozwijają się w środowisku kwaśnym. Wdzierają się one do organizmu i zagrażają ogólnemu zdrowiu, prowadząc do różnych objawów i chorób. Wysoka kwasowość powoduje, że organizm wypłukuje minerały z innych części ciała, takich jak kości, narządy i tkanki, starając się zneutralizować kwasowość we krwi. Niestety, to działanie obronne tylko pogarsza sytuację i naraża organizm na takie schorzenia jak osteoporoza.

Kwasica może prowadzić do następujących problemów:

  • NowotworyCukrzycaZapalenie stawówCukrzycaZapalenie stawówZmęczenieKamienie nerkoweStany chorobowe pęcherza moczowegoChoroby układu krążeniaOstatnie starzenie sięDrożdże i grzybyPrzewlekłe przerosty hormonów osteoporozyPowolne trawieniePowolne trawienieKwas mlekowyZmniejszenie przepływu tlenu, a tym samym stworzenie środowiska beztlenowego dla bakterii i chorób

Co powoduje kwasicę?

  • Żywność

To niesamowite, jak wiele problemów zdrowotnych, z którymi mamy do czynienia, ma swoje źródło w jedzeniu i stylu życia. Gdy weźmiemy pod uwagę zachodnią dietę i poziom stresu wynikający z naszych codziennych czynności, nie jest to żadnym zaskoczeniem. Jedzenie jest główną przyczyną kwasicy, ponieważ większość rzeczy, które jemy, jest bardzo kwaśna. Do tych kwaśnych pokarmów należą przetworzone mąki, kawa, cukier, nabiał, ziarna, fast foody, tytoń, soda, orzechy, nerkowce, skorupiaki, biały ryż, owies i alkohol.

  • Styl życia

Stres! Stres nie tylko powoduje zmęczenie w organizmie. Może negatywnie wpływać na Twoje zdrowie i poziom kwasów. Stres zwiększa kwasowość i osłabia obronę organizmu. Stres ten może mieć charakter fizyczny lub emocjonalny.

Inne przyczyny kwasicy to odwodnienie i zażywanie narkotyków.

Jak aloes odgrywa rolę

Na szczęście kwasicy można zapobiec i można podjąć działania w celu przywrócenia równowagi pH organizmu. To właśnie tutaj pojawia się kolczasta roślina, aloes.

Aby walczyć z kwasicą, trzeba dokonać zmian w diecie i stylu życia. Aloes ma silne właściwości alkalizujące, które pomagają w zrównoważeniu poziomu pH i ogólnego zdrowia. Jest to naturalne i skuteczne rozwiązanie pozwalające na wyeliminowanie kwasowości w organizmie.

Objawy Acidosis

Aby pomóc ci odpowiednio wcześnie zająć się tym problemem, oto kilka oznak i znanych objawów kwaśnego układu organizmu.

  • Zmęczenie

Bez względu na to, jak długo i jak dobrze śpisz, nadmiernie kwaśne ciało sprawi, że poczujesz się wyczerpany i zmęczony.

  • Bóle głowy

Kwasica powoduje niepokojące bóle głowy. Czasami bóle głowy mogą być również oznaką poważniejszych problemów zdrowotnych.

  • Kruche włosy i paznokcie

Kruche włosy i paznokcie są zauważalną oznaką wysokiego poziomu kwasowości w organizmie. Kiedy paznokcie łatwo się łamią, a włosy mają rozdwojone końcówki i stają się suche, ważne jest, aby zbadać i rozwiązać ten problem.

Inne oznaki to dezorientacja, niestrawność, wzdęcia, uczucie stresu, senność i duszność.

W jaki sposób aloes alkalizuje organizm

Aloes wypełniony jest silnymi związkami antyoksydacyjnymi. Związki te działają korzystnie na organizm i równowagę pH, pomagając w walce ze złymi bakteriami. Hamuje ich wzrost i oczyszcza płyny ustrojowe. Ta moc jest zawarta w żelu aloesowym i staje się coraz bardziej znacząca w miarę starzenia się rośliny aloesu.

Aloes detoksykuje organizm, a to prowadzi do zmniejszenia kwasowości organizmu - Sprawdź artykuł o mocy detoksykacyjnej aloesu tutaj. Żywności, takich jak makarony, napoje gazowane, ryż, frytki, cukry rafinowane, ser i alkohol są kwaśne. Aloes pomaga zwalczać ich kwaśność w organizmie dzięki swoim zasadowym właściwościom.

Roślina składa się głównie z wody. Woda ta pomaga wypłukać złe bakterie z organizmu i zapobiega odwodnieniu.

Składniki odżywcze znajdujące się w aloesie działają korzystnie na organy, sprawiając, że funkcjonują one prawidłowo. Ta właściwość jest ważna, ponieważ płuca i nerki są głównymi organami, które eliminują kwasowość z organizmu. Aloes wzmacnia te organy i poprawia ich efektywność w równoważeniu pH organizmu.

Kwas mlekowy powstaje po intensywnych ćwiczeniach na siłowni. Zwiększa to kwasowość i jest niebezpieczne dla zdrowia. Kiedy po uderzeniu na siłownię zwykła woda lub sok zastępowane są sokiem z aloesu, składniki odżywcze w roślinie przechodzą do pracy eliminując nowy kwas nagromadzony z kwasu mlekowego.

Wątroba jest kolejnym ważnym organem w organizmie, który działa w celu redukcji złych bakterii i oczyszczenia krwi. Fitoskładniki w aloesie utrzymują wątrobę w zdrowiu.

Objawy takie jak zgaga pojawiają się w wyniku przepływu kwasu w żołądku. Spożywanie soku z aloesu zwalczy ten symptom i przyniesie ulgę.

Kwasica predysponuje organizm do stanów zapalnych. Właściwości przeciwzapalne i łagodzące aloesu sprawiają, że jest on popularny w branży zdrowotnej. Roślina zawiera B-sitosterol, który pomaga spowolnić lub całkowicie zahamować stan zapalny. Łagodzi bóle stawów, problemy mięśniowo-szkieletowe i zapalenie ścięgien.

Jak używać aloesu w celu uzyskania zasadowości w organizmie

Najlepszym sposobem, aby cieszyć się pełnią korzyści alkalizujących aloesu jest picie soku z aloesu. Daje on jeden z najszybszych efektów alkalizacji. Sok ten zawiera wszystkie witaminy, enzymy, minerały i składniki odżywcze potrzebne do przywrócenia równowagi w organizmie. Alkaliczny organizm jest zdrowy, gdzie choroby nie mogą się rozwijać.

Sok z aloesu można spożywać codziennie. Przyjmuj do 3 uncji soku dziennie. Porcję soku należy pić najlepiej rano przed posiłkiem. Pomaga to zwiększyć wchłanianie. Można również spożywać sok przez cały dzień, aby pozostać nawodnionym i nieprzerwanie po treningu.

Dzieci i kobiety w ciąży również mogą czerpać korzyści ze spożywania soku. Dzieci w wieku od jednego do pięciu lat powinny otrzymywać nie więcej niż 1-3 łyżeczki dziennie. Kobiety w ciąży mogą pić do 1 uncji dziennie. Wyższe dawki należy przyjmować tylko na zalecenie lekarza lub po konsultacji z lekarzem.

Świeży i naturalny sok z aloesu można otrzymać tutaj, w dziale produktów. Łatwo jest przygotować i zaoszczędzić czas i energię na otrzymywaniu świeżego soku każdego dnia.

Inne sposoby na zmniejszenie kwasowości

  • Aby poprawić zasadowość w organizmie, lekarze zalecają stosowanie zasady 80/20. Oznacza to 80% żywności alkalicznej i 20% kwaśnej. Pomaga to utrzymać równowagę pH i nie przechylać ciała w kierunku alkalozy, co jest niekorzystnym stanem zdrowia. Reguła 80/20 pomaga przezwyciężyć zbyt kwaśne nawyki żywieniowe.Jedz białe mięso zamiast czerwonego.Unikaj bułek i frytek.Jedz więcej warzyw i mniej skrobi lub przekąsek.Bierz wodę gazowaną do napojów alkoholowych.Unikaj gotowania z nasyconymi tłuszczami lub masłem.

Dowiedz się więcej

Codziennie odkrywa się więcej korzyści, jakie Aloe vera ma dla zdrowia i stylu życia. Nie jest tajemnicą, że naturalne rozwiązania są najlepsze i trwają znacznie dłużej. Nie przegap następnego artykułu, aby dowiedzieć się więcej o tej roślinie.